У матеріалі подано хронологічну таблицю подій села Супрунівки. При складанні таблиці враховані культурно-історичні відомості з життя села. Підготував матеріал Остап Свербигуз. При використанні матеріалу обов'язкове посилання на сайт suprun.at.ua.
В день рождения поэта в доме у 90-летней Матроны Шоно до сих пор устраивают посиделки с песнями и вышиванием. Потускневшая и изрядно побитая шашелем Казанская икона Божией Матери имеет богатую историю. Но семейство Шоно из села Супруновка Полтавского района знает только то, как она попала к ним.
Полтавською міжрайонною державною фінансовою інспекцією під час проведення планової ревізії виконання бюджету Супрунівської сільської ради було виявлено фінансових порушень більш ніж на 301 тисяч гривень.
Нещодавно були віднайдені відомості про те, що козаки Супрунівської волості 29 червня 1831 року розпочали формування козацьких полків. В історичному документі (це губернські повітові документи Полтавської і Чернігівської губерній з формування малоросійських козацьких полків легкої кавалерії) міститься список усіх бажаючих боронити рідний край від загарбників. До речі, у ньому згадуються знайомі прізвища сьогоднішніх супрунівців.
У цьому матеріалі розміщена "весела історія", яка трапилась з одним жителем Супрунівської волості - Миколою Гуржієм з хутора Полузір'я. Чоловік, нібито побачив у своїй хаті чортів, які одного разу поселились у його домівці і залишились там жити. Читайте подробиці події, яка відбулася 1914 року (опублікована 1 квітня (19 березня) 1914 р. у журналі "Русское слово").
За легендою, козаки із навколишніх сіл (Супрунівки, Івашок, Говтвянчика) приходили до гарних ставків, щоб порибалити. За красу і мальовничість тих водоймищ вусаті лицарі назвали ті місця «милими». Звідси і назва села – «Мильці».
Найімовірніше, що ще до полкового устрою козак Івашко в мальовничому місці неподалік від Полтави заснував свій хутір. Кількадесятинна галявина, обрамлена гаями та перелісками, з нешироким вибалком, на дні якого струмував джерельний потічок, справді була в усьому зручна й вигідна для поселення. Відомості про те, звідки сюди прибув і ким був першозасновник цього хутора, у вирі часів загубились.
Розпочинаємо серію публікацій про виникнення сіл, які підпорядковані Супрунівській сільській раді (с. Супрунівка, с. Говтвянчик, с. Івашки, с.Мильці, с. Шостаки). У довідці міститься етимологія назви села Шостаки, історія цього населеного пункта поблизу Супрунівки.
Гармонійне життя бджолиної сім'ї – це, перш за все, – надзвичайна працездатність. Немалої працездатності вимагає й чи-то захоплення, чи-то покликання – «пасічник». Ось біля своїх бджілок ходить супрунівський бджоляр Михайло Приходько.
У перелюбі було звинувачено Уласа Козубенка, справу якого слухали 2 березня. Улас нібито звабив і підговорив утікати мешканку м. Полтави, удову Домаху Браїлчиху, в якої служив шинкарем. Коханців затримали в с. Cупрунівці вночі 18 січня.