Єдина Країна! Единая Страна!
                                                                                                     

                        Сайт  громади  Супрунівки
Супрунівка ВК
Питаннячко
Скільки років нашому селу?
Всього відповідей: 13
Хто до нас завітав

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Цікавинки

Головна » Статті » Історичні

Вшанувати і пам'ятати
  Точну кількість загиблих у роки Великої Вітчизняної війни, напевно, ніколи не встановлять. Проте, хоча б ідентифікувати по максимуму загиблих – це обов’язок сучасників, вважають у Супрунівці Полтавського району. 
  Краєзнавці та місцеві ентузіасти вже кілька років поспіль встановлюють особи тих, хто лежить у братській могилі та під пам’ятником воїнам-визволителям. Чиї імена до дня визволення Полтавщини впишуть на гранітній стелі у Супрунівці дізнавалися Анастасія Гнітько та Валерій Пашнін. 
   Останки загиблих воїнів та жителів Супрунівки у роки Другої світової ще в 1956-ому перепоховали та встановили пам’ятний знак. Півсотні тіл тоді так і залишилися безіменними. Нині зусиллями краєзнавців встановлено особи 10 танкістів, лікаря та фельдшера. Це робота дуже клопітка, зізнаються організатори, і потребує співпраці архівних установ, краєзнавців та місцевого населення. 
   Горіх тут як згадка про роки Вітчизняної, адже висажений він на місці розстрілу місцевих жінок, згадує старожил Супрунівки Геогргій Йосипович Кутовий. 87-річний чоловік пам’ятає багато трагічних історій односельців... Такі спогади дуже цінні. 
  Тут цінні навіть спогади, які на перший погляд здаються незначними, говорять краєзнавці. 
    Головне в пошуковій роботі, вважають краєзнавці: аби родичі могли відвідати могили своїх предків. Тож, на чергову річницю визволення Полтави в Супрунівці очікують приїзду нащадків уже встановлених осіб. 
Категорія: Історичні | Додав: Ruslan (10.10.2013)
Переглядів: 523 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]