Єдина Країна! Единая Страна!
                                                                                                     

                        Сайт  громади  Супрунівки
Супрунівка ВК
Питаннячко
Хто володів селом з 1716 року?
Всього відповідей: 18
Хто до нас завітав

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Цікавинки

Головна » Статті » Люди

Супрунівець Микола Слинько десять років торгує віниками

  57-річний підприємець Микола Слинько з села Супрунівка Полтавського району на Центральному ринку в Полтаві 10 років торгує віниками та мітлами. Робить їх власноруч. Підприємець Микола Слинько (праворуч) із села Супрунівка Полтавського району на Центральному ринку в Полтаві продає віники Ігореві Колеснікову. Віники чоловік плете 10 років. За день може вторгувати до 400 гривень. Фото: Валентина Іщенко

  — Мене покійний старший брат навчив, а він перейняв це вміння в наших батьків. Буває, наймаю собі помічників. Плетемо цілу зиму, — розповідає чоловік. — У мене до 20 соток. На них весною сію сорго. Як на ньому достигне зерно, у вересні-жовтні збираємо, висушуємо, а тоді в’яжемо. Переплітаю тільки лозою, а не якимись мотузками. Тому вони в мене міцні. По лозу їжджу скутером до боліт біля Ворскли.

   За зиму чоловік робить до 3–4 тис. віників. Ціна залежить від вартості оранки та попиту.

   — Найбільше беруть весною, як сніг починає танути, та восени, як нападає листя. Тоді масово йдуть у хід мої мітли, — майстер показує мітлу із гілок берези. На одну йде майже 100 гілок. Продає по 7 грн. — У такі сезони й ціни на 3–5 гривень піднімаємо. Як раніше за сотку оранки брали 2–3 гривні, то й ми за віник стільки ж. А тепер сотка коштує десятку, то й віник 10–12 гривень, залежно від розміру. Маленький можу і за 5–6 гривень продати.

  У день чоловік продає до 30 віників. За них може вторгувати до 400 грн. Найбільше заробляє влітку. Тоді віниками майже ніхто не торгує, немає конкуренції.

  — Інші нароблять собі сотню й до зими всі порозпродують, а в мене інколи й до 5 тисяч виходить. Буває за рік усі продам, а інколи якась сотня й лишиться. Мій віник служить до трьох років. Одна жінка прибирає 11 під’їздів у будинках міста. То в мене завжди бере по два віники. І на три-чотири місяці їх вистачає. Люди з Решетилівки часто скуповують їх оптом по 10 гривень за штуку, а тоді продають по 15. Моїми віниками замітають у Росії, Ізраїлі, Норвегії, Англії. А одна жінка недавно купила два, щоб вислати своїй доньці в Німеччину. Та вийшла заміж за німця, а в них тільки щітками замітають. Жінка ніяк не могла звикнути. Попросила українського віника прислати.

Валентина Іщенко

Джерело: gazeta.ua

Категорія: Люди | Додав: Ruslan (15.08.2013)
Переглядів: 774 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]