Єдина Країна! Единая Страна!
                                                                                                     

                        Сайт  громади  Супрунівки
Супрунівка ВК
Питаннячко
Скільки років нашому селу?
Всього відповідей: 13
Хто до нас завітав

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Цікавинки

Головна » Статті » Люди

Проповідник і сіяч доброго слова Іоанн Курдиновський
    Лише роки минають, а проблеми залишаються незмінними. Проблеми батьків і дітей, несправедливості у суспільстві, бюрократизму, пияцтва… Останнє лихо він намагався винищити словом у дитячому колективі назавжди. 
  Хто ж цей сміливець і борець? Священик Іоанн (Іван) Курдиновський, який ще у ХІХ столітті вирішив використати силу преси заради кращого майбуття дітей. У журналі «Полтавские епархиальные ведомости» за 1883 рік у неофіційній частині були надруковані його слова-настанови під назвою «Поучение к прихожанам села Супруновки». У повчанні священник засуджував негативні вчинки молоді, котрі мали місце в селі внаслідок зловживання нею алкоголем, зокрема, надто голосні нічні гуляння. До речі, апеляція священика до громадського осуду пияк була дієвим інструментом у боротьбі за тверезість. 
   Нині ситуація у Супрунівці дивує. Поряд з відновленим Богоявленським храмом розташовані два «генделики», де молодь збирається випити та добре погуляти. Відмежовує від цього нечистого місця лише стіна. А за нею співають духовні псалми. Різкий та неприємний контраст, котрий впадає в очі багатьом супрунівцям. Чи допоможе сьогодні друковане слово Іоанна Курдиновського гулякам? Можливо, крізь століття його слова знову звертаються до молодих душ. Та чи сприймуть вони його? Чи не повторюють ганебні гуляння своїх предків? 

Дослідник супрунівського краю Опанас Свирбигуз-Свидригайло
Категорія: Люди | Додав: Ruslan (13.12.2013)
Переглядів: 494 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]