Єдина Країна! Единая Страна!
                                                                                                     

                        Сайт  громади  Супрунівки
Супрунівка ВК
Питаннячко
Звідки походить назва нашого села?
Всього відповідей: 7
Хто до нас завітав

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Цікавинки

Головна » Статті » Люди

Борис Мартос та Супрунівка
  На сторінках журналу «Хуторянин», надрукованого 1914 року в № 11, містяться цікаві відомості про кооперативний рух сіл. Зокрема, згадується кооперативна діяльність на Полтавщині визначного українського, громадського, політичного і державного діяча, педагога, дійсного члена Наукового товариства імені Т. Шевченка та Української вільної академії наук Бориса Миколайовича Мартоса. 
   Саме він 27 лютого 1914 року взяв участь у підготовчих зборах із заснування сільськогосподарського кооперативу – «Машинного товариства» у с. Супрунівка. На його пропозицію, збори ухвалили статут «Супрунівського машинного товариства» на затвердження, а селянам було запропоновано об’єднатися на договірних умовах і розпочати збір паїв. Бажаючих записатись у товариство було більше 20 осіб. Кількість невелика, враховуючи те, що на той час населення села складало близько 2 тис. жителів (у 1900 році – 1597 осіб). 
   Найпершим своїм завданням вони визначили придбання та експлуатацію парової молотарки, а згодом мали намір придбати інші сільськогосподарські машини. 
   Така ініціатива Бориса Мартоса дала поштовх майбутньому розвитку сільськогосподарських утворень Супрунівки: садово-городницького товариства, артілей «Нове село», «Нове життя», «Новий побут», колгоспів «Нове село», «Перемога». 
    Сьогодні у селі діють і створюються нові сільськогосподарські об’єднання. Серед них вирізняється ефективністю виробленої продукції – агрофірма «Джерело».

Дослідник супрунівського краю Опанас Свирбигуз-Свидригайло
Категорія: Люди | Додав: Ruslan (13.12.2013)
Переглядів: 465 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]