Єдина Країна! Единая Страна!
                                                                                                     

                        Сайт  громади  Супрунівки
Супрунівка ВК
Питаннячко
Звідки походить назва нашого села?
Всього відповідей: 7
Хто до нас завітав

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Цікавинки

Головна » Статті » Історичні

З історії супрунівської Богоявленської церкви
   Неподалік від шляху на Решетилівку, як зазначає журналіст Іван Наливайко, була споруджена красива Богоявленська церква. Зведена вона була у 1743 році. При храмі почала діяти школа. Священнослужителі навчали хлопчиків і дівчаток грамоти. 
  Завдяки допомозі полтавського краєзнавця Бориса Трістанова¹ вдалося дізнатись про служителів церкви, які у 90-ті роки ХІХ століття проводили служіння. Ними були священик Самсон Федір Срєбніцький, диякон Платон Діаталович, псаломщик (дяк) Антоній Іоанович Войтенко². 
    Оскільки церква була дерев'яною, то прихожанам доводилось її ремонтувати, переносити з місця на місце. Згодом сільська козацька громада вирішила спорудити мурований храм. У 1899 році він був перебудований у Трипристольний, освячений і служив тутешнім людям, аж доки більшовицькі вандали не зруйнували його. Сталася ця сумна подія у 1936 році.
    Через багато років Супрунівська сільська громада вирішила відродити Богоявленський храм. Посприяв цьому і підтримав бажання віруючих колишній сільський голова Леонід Сергійович Мельников. Подбав він і про будівельні матеріали, і про майстрів. А допомагав у цій Божій справі панотець Євгеній.
    На місці, де раніше височів Трипристольний козацький храм, зруйнований у 1936 році, козаки Супрунівського козацького полку встановили пам'ятний знак. Його освятив теперішній настоятель Богоявленської церкви отець Мстислав Стеблянко.

1. Сайт Бориса Трістанова - histpol.pl.ua
2. Священник Григорий Коломенский. "Сборник необходимых сведений о всех приходах Полтавской губернии. Адрес-календарь духовенства той же губернии" // Полтава: Типография Губернского Правления. - 1895. - 7+512+7 с.
Категорія: Історичні | Додав: Ruslan (25.09.2013)
Переглядів: 939 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]