Єдина Країна! Единая Страна!
                                                                                                     

                        Сайт  громади  Супрунівки
Супрунівка ВК
Питаннячко
Звідки походить назва нашого села?
Всього відповідей: 7
Хто до нас завітав

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Цікавинки

Головна » Статті » Люди

Учителювання Віктора Лагно у супрунівській школі
  У 1978 році закінчив інститут із відзнакою. На останньому курсі Віктор Іванович визначив для себе, що хоче в подальшому займатися науковою діяльністю. Була надія, що йому, як студенту, що закінчив інститут з червоним дипломом нададуть рекомендацію для вступу в аспірантуру, але ректор І.А. Зязюн вирішив по-іншому: найкращі студенти повинні підіймати освіту на селі. 
  В.Лагно отримав направлення на роботу в Чорнухинський район — найвіддаленіший у Полтавській області. В обласному відділі народної освіти вирішили по-іншому і направили молодого спеціаліста на роботу в Супрунівську середню школу Полтавського району. Традиційно в наших школах працювало та працює мало вчителів-чоловіків, тому директор школи С. Горда зрадів чоловічому поповненню в колективі школи. Завантажили учителя-початківця максимально: молодші, середні та старші класи, класне керівництво. Невдовзі після початку навчального року директор вирішив подивитися, як справляється молодий учитель з одним із найневгамовніших класів. Його здивуванню не було меж. У класі, на поведінку учнів якого скаржилося багато вчителів, стояла тиша, учитель математики сидів на стільці і вів урок. Учні щиро поважали свого вчителя за справедливість і знання. Як і в кожного з учителів у нього з’явилося прізвисько серед учнів — Вектор Іванович. 
   У той час у школах переходили на викладання геометрії в старших класах за підручником О.В. Погорєлова. У вчителів старої школи виникали проблеми, але вони не соромилися просити допомоги в молодого вчителя. І він залюбки ділився своїми набутими в інституті знаннями. Школа працювала в дві зміни, і молодий учитель мав уроки як у першу, так і в другу зміну, тому на роботу доводилося виїжджати дуже рано і частенько добиратися на попутних машинах, а то й пішки — з траси до міста. Водночас Віктор багато уваги приділяв спорту. У складі районної команди грав у футбол, виїжджав на змагання на лижах. А під час шкільних канікул у складі комсомольських туристичних потягів відвідує Білорусію, Волгоград. 
    Думки про заняття наукою не полишали молодого вчителя, і коли в березні 1980 завідувач кафедри математичного аналізу Литовченко Зінаїда Михайлівна запропонувала йому посаду лаборанта, він з радістю погодився й поверненувся до рідного інституту. 
   Розставання зі школою було болісним. Клас, у якому Віктор Іванович був класним керівником, дуже образився, що він їх покинув. І навіть деякий час із ним учні не розмовляли, тому при переході на нову роботу директор школи поставив умову: Віктор Іванович повинен довести до випускних екзаменів 10 клас, у якому він викладав математику. 
   З березня по жовтень 1980 року В.І. Лагно працював старшим лаборантом кафедри математичного аналізу Полтавського державного педагогічного інституту імені В.Г.Короленка. 

З книги: Віктор Іванович Лагно : біобібліографічний покажчик / упор.         Г. О.Лагно, О. А. Губачова ; Полтав. нац. пед. ун-т імені В. Г.Короленка. – Полтава, 2011. – 122 с. : 8 іл. – (Серія «Науковці університету»).
Категорія: Люди | Додав: Ruslan (16.12.2013)
Переглядів: 560 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]